No schválně - co Vám asociuje tato podivná křižovatka? Kruhový objezd? A není to kruhový objezd? Nakonec už asi ano, ale po desetiletí to byla jen velmi divná křižovatka, která kruhový objezd jen připomínala. Tato anomálie byla příčinou nespočtu dopravních nehod. Ten kdo křižovatku projížděl prvně, musel být pořádně zmaten i přes to, že přednost byla upravena dopravními značkami - asociace kruháče přišla na mysl každému druhému. Tuto keš jsem se rozhodl založit s cílem upozornit na tuto podivnou a nebezpečnou křižovatku a navrhl jsem řešení kruhového objezdu. Někdo mi však asi četl myšlenky a než jsem se vrátil z dovolené, kruháč byl postaven - drobek se od mého návrhu liší. Můj kruháč zachovával stávající dva pruhy, skutečná realizace je pouze s jedním pruhem. Zbylé místo je řešeno "rychlým pruhem", umožňující projet křižovatku bez nutnosti použití kruhového objezdu pro Ty, kteří odbočují vpravo (vyjma směru Benešovka - Štefánikova - tam na na pruh nezbylo místo). Předpokládám, že tato úprava je součástí pozvolna se rozbíhající revitalizace Benešovy třídy a reakce na očekávaný příliv stovek aut denně, které budou co nevidět sjíždět z dálnice D11 a přes Opatovice nad Labem a Moravské předměstí pokračovat na Brno a Olomouc. Nátlak ustane až po několika letech, kdy bude z Opatovic vybudována rychlostní komunikace R35.

Jak na cílové souřadnice

Byli žili tři kamarádi – Rastík Xxx, Jenda Yyy a Eda Zzz. Jen historici a ti nejlepší z vás vědí jestli se skutečně kluci mohli sejít. Svým způsobem se ale v Hradci Králové scházejí dodnes. Vaším úkolem je zjistit jak se ti kluci jmenovali příjmením. Pokud Vás nic nenapadá, běžte na výchozí souřadnice a ptejte se každého kolemjdoucího na ty tři, někdo vám to jistě prozradí. Až zjistíte jejich celá jména, budou vás zajímat jejich iniciály. Ty převeďte na čísla podle známého klíče (A-Z odpovídá 1-26). Cílové souřadnice jsou následující:

50°11′ R, R+X+J+Y+Z′′ N 15°50′2*Y, R-E′′ E

 

Přeji příjemnou zábavu a předem děkuji za dobré zamaskování keše před opuštěním místa.

Specialita této keše

Jak název napovídá – je asociační. Už víme proč – mě křižovatka asociovala kruhový objezd ještě před tím, než byl zrealizován. Ke každému logu připište slovo, které vás napadne bezprostředně po té, co si přečtete asociaci v logu nad Vámi. Pište prosím pouze česká podstatná jména. Pište slušně a tak, abyste nikoho neuráželi a… no však jste kačeři, ne? Pokud vás v asociaci napadne „omylem“ nevhodné slovo, hrajete ještě jednou :-). Nezapomeňte vaše slovo napsat také při logování na geocaching.com. Díky. život je krásný…

Původní křižovatka:

Návrh kruhového objezdu:

Realizace kruhového objezdu: