Tento event je určen pro geocachery, kteří rádi běhají.


V Hradubicích (tedy v Pardubicich a Hradci Králové) je již několik let pořádána akce Hradubický běh.

Připojte se a pojďte si vyzkoušet netradiční běžecký závod.

K zalogování eventu údajně není potřeba se aktivně zúčastnit závodu, nicméně je to nanejvýše vhodné. Po sportovní fázi eventu je možnost se přesunout do zdejších hospůdek pro doplnění tekutin. Realizace této fáze bude dobrovolná.

 

Jubilejní pátý ročník závodu se uskuteční v sobotu 14. května 2011 od 9:30 dopoledne. Jde o přátelský běžecký závod mezi výše uvedenými městy. Netradičnost závodu spočívá v tom, že má dva starty (každý v jednom z měst) a cíl jeden společný na půlce cesty. Trať má cca 10,1 kilometrů (z každé strany). Běží se za každého počasí.

 

Start Pardubice: Poděbradská ulice - zastávka MHD „Poděbradská“ (strana u InterSparu)
Start Hradec Králové: Lipky – zastávka 
MHD „Lipky“
 (směr Fakultní nemocnice) (křižovatka ulic V Lipkách a Střelecká)
Cíl: 
Čeperka (restaurace „U Metelků“ – zasloužené občerstvení)

Registrace, mapa tratě a bližší informace o závodu na www.ph7.cz
 

Bezpečnost a další ustanovení:

Trasa závodu je vedena pokud možno přírodou nebo méně frekventovanými komunikacemi (zcela se vyhýbá všem hlavním tahům mezi Hradcem Králové a Pardubicemi), nikde nedochází ke křížení komunikace přes semafory. Účastník závodu i přesto bere na vědomí, že se závod běží za plného provozu a bude se proto chovat dle pravidel silničního provozu. Každý běží na svou vlastní zodpovědnost. Závodník dále souhlasí, že se bude chovat dle pravidel fairplay. I když každá z tras měří cca 10,1 km, nelze trasy stoprocentně srovnávat, neboť každá vede jiným terénem.

Eventu se kazdy ucastni na vlastni nebezpeci.

PS: Inspirací k vytvoření tohoto eventu my byl event Pardubice na bruslich. Děkuji.